Jak pracuji?
Vše potřebné včetně masážního lůžka, ručníků, masážních a éterických olejů přivezu k vám domů. Vy si můžete připravit svou oblíbenou relaxační hudbu, polštářek a deku, aby vám bylo příjemně.
Provedení masáže volím vždy s ohledem na aktuální stav a potřeby klientky. Zahrnuji do ní techniky klasické a reflexní masáže, akupresury, meridiánových masáží nebo kraniosakrální terapie.
Před masáží dbejte na to, aby jste nebyla hladová ani přejedená a pijte dostatečné množství vody nebo bylinných čajů. Nejprve si spolu popovídáme o důvodech, které vás ke mně přivedly a očekáváních, která máte od našeho setkání. Budu se také ptát na základní otázky, týkající se vašeho zdravotního stavu. Společně pak nastavíme plán péče (který se může v průběhu měnit), řekneme si, jak bude sezení probíhat a namícháme masážní olej.
V průběhu ošetření je žádoucí sdělovat své pocity. Některá místa mohou být citlivá, proto se nebojte vše ihned komunikovat. Mohou se také vyplavovat nečekané vzpomínky či emoce. Vše je v pořádku.
Po masáži si dopřejte odpočinek, teplo a dostatečnou hydrataci.
Kdy se masáži vyhnout:
- první trimestr těhotenství
- rizikové těhotenství
- gynekologické špinění či krvácení (nejedná-li se o menstruaci)
- vysoký krevní tlak
- horečnaté, infekční či zánětlivé stavy
- zvracení, průjem, bolesti břicha, nevolnost
V těhotenství je žena maximálně citlivá a každý diskomfort vnímá velice intenzivně. Je proto potřeba najít si čas pro sebe, relaxovat, napojit se na své tělo a na miminko.
Masáže během těhotenství:
- uleví od drobných zdravotních obtíží a psychické rozladěnosti
- zmírní napětí zejména v bederním a hrudním úseku páteře
- zlepšují držení těla
- navozují hlubokou relaxaci, zklidnění a pocit uvolnění
- posilují láskyplný vztah k sobě i miminku
- jsou skvělým pomocníkem ke snížení únavy
- redukují zadržování vody v těle a tvorbu křečových žil a strií
Masáž je prováděna velmi jemnou technikou, která je v těhotenství bezpečná. Masáže jsou vhodné pro ženy v druhém trimestru 1 x týdně, od třetího trimestru je možné četnost i intenzitu masáží zvyšovat. Před plánovaným termínem porodu lze masáž provádět každý den.
Tento typ masáže se provádí odlišnou technikou než klasická těhotenská masáž. Jedná se o intenzivnější provedení v kombinaci s akupresurou a aromaterapií tak, aby byly stimulovány specifické dráhy v těle, které, když je tělo maminky i miminko připravené, mohou usnadnit zahájení porodu. K této masáži se obvykle přistupuje až po stanoveném termínu porodu a využívá se také jako prevence "přenášení". Zároveň připravuje tělo na lepší zvládnutí porodu.
V šestinedělí, kdy si žena zvyká na novou roli, učí se manipulovat s miminkem a často nemá dost odpočinku a času pro sebe, jsou masáže výbornou relaxační metodou a léčbou i prevencí bolavých svalů. U žen po císařském řezu je vhodné při masáži opečovat také jizvu a podpořit tak správné hojení a regeneraci.
Tejpování je bezpečná a účinná metoda, pomocí které lze:
- zmírnit bolesti zad, otoky nohou či tíhu rostoucího bříška v těhotenství
- podpořit funkci a stabilitu páteře, kloubů a svalů
- přispět k lepší regeneraci jizev
Pružné tejpovací pásky jsou vyrobeny z bavlny, bez latexu, pouze s použitím akrylátového medicinálního lepidla. Jsou hypoalergenní a prodyšné. Páska vydrží po nalepení zhruba 3 - 6 dní.
Tejpování skvěle funguje v kombinaci s masáží a stává se tak výbornou přípravou na porod. Při porodu dokáže zmírnit bolesti s propagací do beder a kyčlí.